…kde kapři dávají dobrou noc…

O nás

Přestože život v Praze nabízí své nesporné výhody, co se týče jak pracovních možností, tak i sportovního a kulturního vyžití, s Terezou jsme si často představovali život nepoznamenaný stresem velkoměsta. Jenže něco si představovat je jednoduché, ale opravdu změnit život od základů, opustit město, jistou práci, ale i přátele, k tomu jsme dlouho neměli potřebnou odvahu.

Změnilo to až narození našeho prvního dítěte, syna Viktora, v roce 2014. Tehdy jsme si uvědomili, že nechceme děti vychovávat v Praze, a začali se poohlížet po jiných možnostech. Souhrou náhod se nám ještě v témže roce podařilo prodat byt v Praze a koupit krásný, sto let starý dům v Chlumu u Třeboně, uprostřed nádherné jihočeské přírody. Dům vyžadoval rozsáhlou rekonstrukci, kterou se podařilo dokončit začátkem léta 2015, abychom mohli ubytovat své první hosty.

Je nám jasné, že se časy mění a s nimi i nároky lidí na ubytování, proto jsme si stanovili pravidlo: každé jaro něco nového pro naše hosty. A tak jsme postupně zrekonstruovali starou stodolu a získali tak stylovou snídaňovou místnost, kterou můžete večer využít k posezení. Do všech pokojů jsme přidali vybavené kuchyňky, vybudovali prostornou infrasaunu pro čtyři osoby, doplnili ji masážním křeslem, které můžete po návratu z cyklovýletu využít zdarma. Zbourali jsme původní starou kolárnu a nahradili ji pěknou dřevostavbou, kde můžete bezpečně uskladnit své bicykly a na kterou navazuje pergola s velkým krbem a posezením. Tím ovšem naše plány nekončí…

I když to možná zní jako klišé, zisk je pro nás samozřejmě důležitý, ale snad ještě důležitější je pro nás vědomí, že si u nás svou dovolenou opravdu užijete, že o Vás bude postaráno. Nechceme prostě jen pronajímat pokoje. Zákazníci jsou pro nás hosté, takže rádi pomůžeme s čímkoliv: vyzvedneme Vás autem na nádraží, v případě poruchy Vašeho kola pro Vás dojedeme, zařídíme doktora nebo opravu auta, poradíme s plánováním výletů atd. Bydlíme přímo v Hotýlku, takže Vám jsme kdykoliv k dispozici.

Zatímco syn Viktor se narodil ještě v Praze, naše dcera Zuzana se narodila v roce 2017 už v Jindřichově Hradci a je tedy rodilou jihočeškou… A celá naše rodina je připravena Vás přivítat v Chlumu u Třeboně, v jednom z nejmalebnějších městeček Třeboňska.

Honza, Tereza, syn Viki a dcera Zuzka 😊